Полицаец каков што секој криминалец би посакал: Погледнете го легендарното бегство од полициска станица
Забава Занимливости Почетна

Полицаец каков што секој криминалец би посакал: Погледнете го легендарното бегство од полициска станица

Криминалците се молат да дојдат кај вакви полицајци. На полицаецот не му текна дека иако криминалецот има лисици лисици на рацете, сепак може да скока и да трча брзо. Осомничениот како ништо да не било, си го отвори прозорецот и скокна, после 14 минути полицаецот примети дека притворениот е избеган.

Адам и Лиза, ловците на богатство, го открија најголемото богатство во нивниот живот, кратко потоа го пријавија (Фото)

Адам и Лиза, ловците на богатство, го открија најголемото богатство во нивниот живот, кратко потоа го пријавија (Фото)

Крату, кучето со лошо минато: Mожеби падна на испитот за агилност, но ги насмеа сите

Крату, кучето со лошо минато: Mожеби падна на испитот за агилност, но ги насмеа сите

Егзотичното патување со крузер тргна во погрешен правец (Видео)

Егзотичното патување со крузер тргна во погрешен правец (Видео)

Професионален велосипедист објави фотографија од неговте нозе после успешно завршен маратон

Професионален велосипедист објави фотографија од неговте нозе после успешно завршен маратон

Мексиканците почнаа да купуваат лажни телефони кои им ги даваат на разбојниците при грабеж

Мексиканците почнаа да купуваат лажни телефони кои им ги даваат на разбојниците при грабеж

Патите од алергија? Еве кои работи треба да ги знаете за послесно пребродување

Патите од алергија? Еве кои работи треба да ги знаете за послесно пребродување

Здравје и убавина Магазин Почетна
Љубител сте на кафе? Погледнете како една доза кафе влијае на вашиот организам

Љубител сте на кафе? Погледнете како една доза кафе влијае на вашиот организам

Здравје и убавина Магазин Почетна
"Бессмртниот мост" е името на највисокиот мост во светот кој е предизвик за сите адреналисти

“Бессмртниот мост” е името на највисокиот мост во светот кој е предизвик за сите адреналисти

Магазин Патувања Почетна
Рај за љубителите на филмови, кино во Швајцарија нуди вип третман за своите клиени

Рај за љубителите на филмови, кино во Швајцарија нуди вип третман за своите клиени

Дом и дизајн Магазин Почетна
Внимавајте, Будва со нови закони ова лето: Се предвидуваат парични казни за шетање без маица и по костим за капење

Внимавајте, Будва со нови закони ова лето: Се предвидуваат парични казни за шетање без маица и по костим за капење

Магазин Патувања Почетна
10 совети од искусни провалници како да го заштите вашиот дом од кражба

10 совети од искусни провалници како да го заштите вашиот дом од кражба

Дом и дизајн Магазин Почетна

Не пропуштајте

Татковци и ќерки ги расплакаа жените во градинката во Битола
Мајки Почетна

Татковци и ќерки ги расплакаа жените во градинката во Битола

loading… loading… „Татковци и ќерки – една вистинска љубов“, напиша на „Фејсбук“  и го сподели видеото во кој Александар Тодоровски и уште 4-ца татковци од Битола изиграа танц соо нивните ќеркички. Настапот бил на приредбата во градинката кој значи подарок наменет за нивните сопруги по повод денот на жената 8 Март. Видеото од овој несекојдневен […]

Погледнете зошто се прославува 8-ми март

После тешка агонија, омаловажување и борба го добиле своето право: Погледнете зошто се прославува 8-ми март

Хит кај секоја жена: Ултра моќен блескав хајлајтер кој треба да го поседувате

Мајката која роди пет деца

Брачниот пар се надевал дека ќе има близнаци, но кога ја дознале вистината позитивно се изненадиле

Топ 10 карактеристики како треба да изгледа совршен маж

10 карактеристики кои јасно покажуваат дека вашиот партнер е совршен

Вратете го времето назад со помош на “Ботокс Ефект”

Во Травник, Босна направена најголемата порција на ќебапи во која се искористиле 60 килограми месо
Моја кујна Почетна

Во Травник, Босна направена најголемата порција на ќебапи во која се искористиле 60 килограми месо

loading… loading… По повод Денот на општината Травник,  подготвена е најголемата порција на ќебапи која некогаш е виден во Босна и Херцеговина. Во порцијата имало неверојатни 2.160 ќебапи и биле употребени 60 килограми месо. Оваа порција била планирана за повеќе од 250 присутни на прославата. – Се здруживме и собравме многу информации бидејќи имаме комплицирана […]

За сите љубители на чоколадо, квадро чоколадна торта десерт кој се памети

Квадро чоколадна торта: само за љубителите на чоколадо

Додаток за секое јадење, печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос

Додаток за секое јадење: Печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос

Брз десерт, чоколаден мус кој долго ќе ви остане во сеќавање, направете го за само 10 минути

Подгответе чоколаден мус за само 10 минути

Подгответе го омилениот Баунти колач за десет минути