Во прилеп отишол да расчистува долгови па физички се пресметале
Македонија Почетна Случувања

Во Прилеп отишол да расчистува долгови па физички се пресметале

 “На 08.02.2019 година во 18,00 часот во Полициската станица Прилеп С.М.(42) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 14,00 часот отишол во домот на Џ.О. со цел да се договорат околу нерасчистени должничко доверителски односи, а присутни биле и неговата сопруга и брат, по што настанала вербална расправија и во еден момент Џ.О. со тврд предмет го удрил пријавителот во пределот на левото рамо, а потоа и неговиот брат физички го нападнал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.” – дневен билтен на МВР