Додаток за секое јадење, печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос
Моја кујна Почетна

Додаток за секое јадење: Печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос

Најлесен прилог кој може да го послужите со секое јадење, шечен компир со кашкавал, шунка и бешамел сос:
 
Состојки:
– 1 кг компири,
– малку масло,
– 200 гр сирење,
– околу 100 гр шунка или крем по ваша желба,
– сос бешамел.

Подготовка: 
Излупете го компирот и исечете гo на ленти, но не до крај, така што дното останува недопрено. Премачкајте го компирот со масло, додадете сол и печете во рерната на 200 степени околу еден час.Пресечете кашкавал и шунка на парчиња, и додадете ги на резовите од компирот по редослед  шунка – кашкавал – шунка додека не ги наполните сите компири. Потоа потурете ги со бешамел сос и додадете рендан кашкавал.

Печете уште 20 минути на 200 степени и вашиот шведски компир на божествениот вкус е готов!

Погледнете го и овој вкусен десерт кој може да го направите за 10 минути: Чоколаден мус, вкус кој се памети

Можете да ја погледнете деталната подготовка на видеото подолу:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.