Топ 10 вицови за почеток на работна недела кои мора да ги погледнете
Вицотека Забава Почетна

Понеделник е и време е за смеење: 7 вицови кои ќе ве насмеат со солзи

1. Разговараат двајца пијаници Првиот: -Јас сум камен пијан се гледам двојно. Вториот: -Аха, еве ти ги оние две илјадарки што ти ги должам. 2. Трпе и докторот Трпе бил мераклија по рум, и отишол на доктор бидејќи се го болело. Докторот го прегледува и: – Трпе, под итно мораш да престанеш со пиењето на […]

Понеделнечка вицотека: Вицови кои ќе ве насмеат со солзи
Вицотека Забава Почетна

7 вицови за добро расположение и добар старт на работната недела

Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот, па зошто да не го правиме тоа секој ден. 7 вицови за добро расположение и добар старт на работната недела: 1. Трпана и швалерот Се враќа маж дома и почнува да бара љубовник насекаде низ куќата. За тоа време љубовникот скроз гол се скрил во замрзнувачот, мислејќи […]

Понеделнечка вицотека: Вицови кои ќе ве насмеат со солзи
Вицотека Забава Почетна

Вицови кои ќе ве насмеат со солзи

1# Човек во кафана Влегува човек во кафана и се дере: – Сите политичари се кретени! Станува еден од гостите и му враќа: – Еј, немој да вреѓаш! – Што, ти си политичар? – Не, јас сум кретен 2# Цајкани Дошол цајкан кај шефот и му вели: – Шефе, сепак ние цајканите не сме најглупави… – […]

Понеделнечка вицотека: Вицови кои ќе ве насмеат со солзи
Вицотека Забава Почетна

Понеделничка вицотека: Вицови кои ќе ве насмеат со солзи

Loading… 1. Двајца другари Се караат двајца другари и едниот му вика Толку си глуп што ако ти дадат две замрзнати пилиња едното ке ти избега А другиот враќа..а ти пак толку си глуп што ако ти го украдат телевизорот ке трчеш по него да му го дадеш далинското. 2. Цветко во полициска станица Отишол […]

Вицотека, продолжен викенд, вицови
Вицотека Забава Почетна

Топ 5 вицови за понеделничко расположение

loading… loading… 1. Дечкото и девојката Дечко и девојка во кревет. Девојката налутено со повишен глас му се обраќа: – Би било убаво да си малку возбуден! А он и враќа: – Би било возбудливо да си малку убава! 2. Мали деца Во кафана влегува човек со куче и му вика на келнерот: – Служите […]

Топ 10 вицови за почеток на работна недела кои мора да ги погледнете
Вицотека Забава Почетна

Кратки вицови за долго смеење

loading… loading… Чевли на излогот Маж и жена се караат: – Жено, ти си како последен пар чевли на излогот! – Мажу, знам дека ме навредуваш, ама не можам да сфатам како точно? – Сто луѓе пред мене ги пробале, а јас будала сум ги купил! 2. Легнувај да спиеш – Легнувај да спиеш животно […]

Топ 10 вицови за почеток на работна недела кои мора да ги погледнете
Вицотека Забава Почетна

Легендарниот виц: Дали го вративте сатот

loading… loading… 1. Промена на времето На дневна агенда на новинари дошла и темата за промена на времето. Со таа цел сретнуваат маж и жена – роми и ги прашуваат: – Дали ноќеска го вративте саатот? – Ноќеска? Ауу не, денеска ќе го враќаме, не знаел малиот, мислел дека е мој… loading…

Топ 10 вицови за почеток на работна недела кои мора да ги погледнете
Вицотека Забава Почетна

Топ 5 вицови за добар почеток на работната недела

loading… loading… 1. Отров за мажот Жена влегува во аптека и бара арсен. Аптекарот ја прашува за што и е. – За мажот ми, сакам да го отрујам. – Не можам да ви дадам! Тогаш жената вади слика на мажот и жената на аптекарот голи во кревет. – Ааа, гледам дека сте со рецепт, тогаш […]