Полицаец каков што секој криминалец би посакал: Погледнете го легендарното бегство од полициска станица
Забава Занимливости Почетна

Полицаец каков што секој криминалец би посакал: Погледнете го легендарното бегство од полициска станица

Криминалците се молат да дојдат кај вакви полицајци. На полицаецот не му текна дека иако криминалецот има лисици лисици на рацете, сепак може да скока и да трча брзо. Осомничениот како ништо да не било, си го отвори прозорецот и скокна, после 14 минути полицаецот примети дека притворениот е избеган.

Адам и Лиза, ловците на богатство, го открија најголемото богатство во нивниот живот, кратко потоа го пријавија (Фото)
Забава Занимливости Почетна

Адам и Лиза, ловците на богатство, го открија најголемото богатство во нивниот живот, кратко потоа го пријавија (Фото)

Ловците на богатство, Адам и Лиза од Велика Британија, открија огромно богатство од сребрени монети кои се проценува дека датираат уште од 11 век. Целиот свој живот, Адам и Лиза го поминале во барање на вредни стари работи, па сега среќата им се насмевна. Кога го откриле богатството, не им било верно дека то е […]

Крату, кучето со лошо минато: Mожеби падна на испитот за агилност, но ги насмеа сите
Забава Занимливости Почетна

Крату, кучето со лошо минато: Mожеби падна на испитот за агилност, но ги насмеа сите

Крату е куче кое беше чувано од лошо сопственост и беше доста злоупотребено. За негова среќа, беше спасено од Вуд Грин и наскоро најде нов дом и сопственици кои го заслужуваат. Таа го однесе на изложба на спасени кучиња и одлучи да го пријави на натпреварот за агилност. Сигурно очекувате Крату да помине совршено низ […]

Егзотичното патување со крузер тргна во погрешен правец (Видео)
Забава Занимливости Почетна

Егзотичното патување со крузер тргна во погрешен правец (Видео)

Кога размислувате за големите крузери и патувате со нив, размислувате за огромен луксузен брод, тивко море, сонце и одмор. Во текот на денот, сигурно ќе потрошите многу време на палубата во близина на голем базен уживајќи во сонцето. Често овие бродови застануваат на тропските пристаништа, па патниците поминуваат малку време за да ја пробаат локалната […]

Професионален велосипедист објави фотографија од неговте нозе после успешно завршен маратон
Забава Занимливости Почетна

Професионален велосипедист објави фотографија од неговте нозе после успешно завршен маратон

Др. Бредли Ланиконис од Универзитетот во Квинсленд објасни дека вените се толку отечени поради големото количество крв што циркулира низ нив. Велосипедистот Хоакин Хозеин ги покажа последиците од трката во Торисон со шокантна фотографија што ја објави на Инстаграм. – Подготвен за војна – напишал 33 годишниот Шпанец над сликата. View this post on Instagram […]

Мексиканците почнаа да купуваат лажни телефони кои им ги даваат на разбојниците при грабеж
Забава Занимливости Почетна

Мексиканците почнаа да купуваат лажни телефони кои им ги даваат на разбојниците при грабеж

Вооружените грабежи се толку чести во градските автобуси во Мексико што патниците почнаа да купуваат лажни мобилни телефони како решение. Имено, кога разбојниците ќе вперат пиштол во патниците, тие им ги даваат лажните мобилни телефони и се спасуваат од нив. Лажните утеди може да се најдат насекадем и чинат околу 15 долари, имаат екран и […]

Алпинистот од Непал кој 24 пати се искачи на врвот на Монт Еверест, пречекан како херој
Забава Занимливости Почетна

Алпинистот од Непал кој 24 пати се искачи на врвот на Монт Еверест, пречекан како херој

Семејството, пријателите и поддржувачите го денес го дочекаа неаплскиот аплинистички водич (шерпас) Ками Рита, кој го помина својот светски рекорд во искачување на врвот на Мон Еверест по 24-ти пат. Неговата сопруга го прегрна по слетувањето во главниот град Непал, а поддржувачите го пречекаа со традиционални јадења. Прослава се случуваше на паркингот на аеродромот, каде […]

Возовите во Индија се приказна сама по себе и важат за најнепосакуваното место на туристите
Забава Занимливости Почетна

Возовите во Индија се приказна сама по себе и важат за најнепосакуваното место на туристите

Најголемата и најпрометната железничка мрежа во светот е Индија. Сите железнички линии во Индија се под команда на државата. Поголемиот дел од возовите патуваат на меѓуградски линии и огромни растојанија. Факт е дека дневно, железницата ја користат повеќе од 20 милиони патници, што е сериозна бројка. За жал често може да се видат слики од […]