Мистерии и урбани легенди кои се имаат случено
Забава Почетна Топ 10

Топ 5 мистерии и урбани легенди кои се имаат случено

1. Трагите во снегот Една тинејџерка од САД останала сама дома со својата помала сестричка откако родителите заминале на вечера во ресторан. Гледале филм, по што помалата сестричка отишла в кревет, а поголемата продолжила со следење. Набргу ѝ здодеало и отишла на големиот прозорец од дневната соба. Таму подолго време ја набљудувала зимската идила додека […]

Чудна идеа за поврзување на две згради
Забава Почетна Топ 10

10 неверојатни фотографии за кои не е потребен фотошоп за да ве инпресионираат

Се чини дека реалноста е лесно да се разбере и да се предвиди, но нашиот свет сѐ уште наоѓа работи кои ќе нè импресионираат како розова скакулци, зелени небеса или диносауруси. Тешко е да се поверува дека не е само нечија шега или следните фотографии не се уредуваат.  Ние собравме некои навистина неверојатни фотографии кои […]