Да Бидеш Дублер Е Платена Но Не Така Лесна Работа (7 ФОТО)
Забава Почетна Филмотека

Да Бидеш Дублер Е Платена Но Не Така Лесна Работа (7 ФОТО)

Познато е дека дублерите ги снимаат најопасните сцени и се многу платени, но тие никогаш не се славни. Би сакал да верувам дека нашите идоли сами може да снимаат токму такви сцени, но тоа во реалноста не е баш така. Без дуплерите ниту еден филм не би можел да биде снимен каков што е сега. Погледнете: […]

Специјално во обложувалницата Моцарт: Можност за обложување на ликовите од најочекувана сезона на серијата Игра на тронови
Забава Почетна Филмотека

Специјално во обложувалницата Моцарт: Можност за обложување на ликовите од најочекуваната сезона на серијата Игра на тронови

loading… loading… Новата сезона на “Игра на тронови” нуди вистински спектакл, Ноќниот крал против сите останати, првата епизода од осмата и финална сезона ќе е гледаме на 14ти овој месец. “Игра на тронови” важи за една од најгледаните и најочекувани серии кои се до сега снимени. За сите фанови на оваа популарна серија обложувалницата Моцарт […]

Славниот актер се спремал за венчавка а ненадејно починал
Забава Почетна Филмотека

Славниот актер се спремал за венчавка а ненадејно починал

loading… loading… Добро познатиот холивудски актер Лук Пери, кој остана запаметен по улогата во серијата „Беверли Хилс“, почина  на 4ти март на 53 години. Последица за смртта е мозочен удар, а зад себе остави ќерка и син. Пери исто така имал и вереница Венди Медисон Бауер со која бил во врска повеќе од 10 години. Како што […]

Пристигна официјалниот трејлер за долого очекуваната 8-ма сезона од Игра на тронови
Забава Почетна Филмотека

Пристигна официјалниот трејлер за долго очекуваната 8-ма сезона од Игра на тронови

loading… loading… Сите знаеме дека серијата е една од најпопуларните на сите времиња. Слободно може да се каже дека  нејзините фанови  се опседнати со истата. Игра на тронови руши рекорди во гледаност и пополарност исто така важи и за една од поскапите серии. Премиерата на првата сезона беше на 7ми арпил 2011 година, после седум […]

На Киану Ривс не му се потребни каскадери за снимање на сцените
Забава Почетна Филмотека

На Киану Ривс не му се потребни каскадери за снимање, погледнете како изгледа еден негов тренинг

Јавна тајна е дека актерите во холивуд користат многу повеќе двојници и каскадери од што сме мислеле. Имено кога актерите кои имаат сцена за која не се спремни да ја снимат како скокање од висина, пукање со оружје и други слични сцени тие бараат помош од каскадери, па за нивна замена тие ја снимаат сцената. […]

Српскиот гигант Јужни ветер, рушува рекорди
Забава Почетна Филмотека

Ги помина и најгледаните Балкански филмови, “Јужни Ветер” руши рекорди и во Азија

Интересот на србскиот филм “Јужен ветер”, која минатата година го собори сите бариери за гледаност, не престанува да се проширува во целиот свет. Големи симпатии филмот освои и во Бугарија, каде што “Јужни ветер” за еден месец доби гледаност повеќе од 40.000. По проекции во САД и Канада, како и во Швајцарија, Шведска, Луксембург, Белгија, […]

хотел инспириран од игра на тронови
Забава Почетна Филмотека

Погледнете како изгледа ледениот хотел во Лапонија инспириран од хит серијата “Игра на тронови”

Има само уште малку до осмата и последна сезона на една од најгледаните серии  “Игра на тронот”, кога конечно ќе се открие што се случува со главните херои, змејови, ноќните пешаци. Сепак, оние што имаат можност да патуваат во Лапонија ќе можат да седат на “ледениот” железен престол и да ги видат змејовите. The sign […]

Топ 5 предлог серии за кои мора да ги погледнете
Забава Почетна Филмотека

Топ 5 предлог серии со кратка рецензија

1. “Sons of Anarchy” „Sons of Anarchy“ e брутална серија која опфаќа многу криминал, но и меѓучовечки односи. Дејството е поставено околу моторџиски клуб и неговите членови. Џекс Телер (Чарли Ханам) е млад човек кој треба еден ден да застане на чело на клубот и да го наследи местото кое некогаш го држел неговиот татко. […]