Татковци и ќерки ги расплакаа жените во градинката во Битола
Мајки Почетна

Татковци и ќерки ги расплакаа жените во градинката во Битола

loading… loading… „Татковци и ќерки – една вистинска љубов“, напиша на „Фејсбук“  и го сподели видеото во кој Александар Тодоровски и уште 4-ца татковци од Битола изиграа танц соо нивните ќеркички. Настапот бил на приредбата во градинката кој значи подарок наменет за нивните сопруги по повод денот на жената 8 Март. Видеото од овој несекојдневен […]

Погледнете зошто се прославува 8-ми март
Мајки Почетна

После тешка агонија, омаловажување и борба го добиле своето право: Погледнете зошто се прославува 8-ми март

loading… loading… Празникот се појавил уште во време на голем индустриски напредок, но и големи турбуленции, криза и радикални идеологии. Меѓународниот ден на жената се покажало дека во себе носи корени на протест, избувливост и политички активизам кои понатаму постануваат неизбежни облици на друштвениот живот. Годините пред 1910та се одбележани како години со силни полови разлики и […]

Мајки Почетна

Хит кај секоја жена: Ултра моќен блескав хајлајтер кој треба да го поседувате

Со само неколку потези ќе блеснете со ултра – моќните стик хајлајтери кој на лицето му даваат природен сјај, ја прават кожата да изгледа посвежо, перфектно и неверојатно. Многу се практични и едноставни за нанесување благодарение на кремастата и лесна формула. Кој е вашиот избор, гламурозната златна или нежната розева…? Моментална дефиниција и контурирање како […]

Мајката која роди пет деца
Мајки Почетна

Брачниот пар се надевал дека ќе има близнаци, но кога ја дознале вистината позитивно се изненадиле

Младиот брачен пар дознале дека наскоро семејството ќе им се зголеми со уште еден член, останале воодушевени. Двојката од чешкиот град Миловице имале само едно дете. Радоста им била огромна, кога лекарот им рекол дека Александра чека близнаци, бидејќи нивниот сон да имаат три деца бил на пат да стане реалност. Малку подоцна сепак Антониа […]

Топ 10 карактеристики како треба да изгледа совршен маж
Мајки Почетна

10 карактеристики кои јасно покажуваат дека вашиот партнер е совршен

Ако ги стави заедно во една целина, овие десет одговори откриваат како треба да изгледа совршен маж кои сите жени го посакуваат. Дали некогаш сте се запрашале кои се карактеристиките на добар сопруг? Ова прашање беше поставено на илјадници жени кои учествувале во анкетата спроведена во Велика Британија, а резултатите се повеќе од интересни! Целта […]

Мајки Почетна

Вратете го времето назад со помош на “Ботокс Ефект”

Вратете го времето назад, боток ефект! НАЈМОЌНАТА anti-aging органска линија. 92 од 100 жени се согласиле дека по употребата на Age Reversist anti-aging линијата имаат поцврста и позатегната кожа со значително помалку брчки. 95 од 100 жени потврдиле дека по употребата на Age Reversist anti-aging линијата приметиле помалку отоци под очите и помала видливост на подочниците. […]

Детоксикација и чистење на лице со производите од органска козметика на фармаси македонија
Мајки

Ослободување од токсините со помош на акитевен јаглен

Медицинскиот активен јаглен воопшто не е некој нов тренд, се користел уште во дамнешни времиња, уште во времето на старите египќани, а неодамна стана и глобално популарен во козметиката. Активниот јаглен е природна состојка која ги апсорбира опасните супстанци хемикалиите и ја намалува нивната токсичност па затоа може да се користи за здрав и убав […]

Немате време за шминка, погледнете како за 5 минути да се нашминкате
Мајки Почетна

Немате време за шминка? Еве како за само пет минути да заблескате

Немате време за шминка? Еве како за само пет минути да заблескате! Во само четири чекори и неколку минути потрошено време, заблескајте. Make up – от неизоставен дел од секојдневието на современата жена Не важно дали одите некаде или сте цел ден по дома, секогаш малку шминка на лицето ќе направи да се чувствувате убави, […]