Моја кујна

Подгответе го омилениот Баунти колач за десет минути

Направете го неодоливиот Баунти колач кој е совршен спој на кокос и чоколадо. Ви требаат десет минути од вашето време.


Состојки:

  • 150гр кокос,
  • 250мл млеко
  • 400гр чоколадо
  • 400гр шеќер

Начин на подготовка:

1. Сè што треба да направите е во еден сад да ги ставите кокосот и шеќерот, заедно со млекото и да мешате за да добиете цврста смеса

2. Ставете ја во калапи и замрзнете, а потоа растопете го чоколадото и кога ќе биде готово прелијте го десертот.


 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.