Разурнати кровови, превртени автомобили и целосен мрак во Грција, најмалку 7 лица го загубија животот
Почетна Регион Случувања

Разурнати кровови, превртени автомобили и целосен мрак во Грција, најмалку 7 лица го загубија животот

Природна катастрофа на грчкиот полуостров Халкидики. Во бурата од која беше погоден, животот го загубија најмалку седум лица. Од бурата беа погодени најпопуларните летувалишта, а меѓу загинатите има и туристи. Македонското МНР излезе со информицатии дека за сега нема пријавено за настрадани македонски државјани.  Од силината на ветерот може да се забележат откорнати дрвја, лежалки […]

Видео од кражба на паркинг во Косово, крадецот фатен на надзорните камери
Почетна Регион Случувања

Видео од кражба на паркинг во Косово, крадецот фатен на надзорните камери

Да се остават вредни работи во автомобил не е безбедно, а тоа го докажува и снимката од Призрен. Имено, крадците не се плашат од ништо за да дојдат до својот плен, што се гледа и на видеото од еден паркинг. На него се гледа како крадец шета околу паркиран автомобил и внимателно го бира моментот […]

Легендарен начин на шверц: Грк превезувал мигранти со лажно болничко комбе
Почетна Регион Случувања

Легендарен начин на шверц: Грк превезувал мигранти со лажно болничко комбе

Легендарен и ретко познат начин на шверц. Грк успела да направив болничко комбе и со него превезувал мигранти. Како што пренесуваат тамошните медиуми, грчката полиција во Солун уапси 58 годишен Грк кој со лажното амбулантно возило од границата со Турција нелегално пренесувал 13 мигранти. Осомничениот го припремил комбетото така што залепил налепници брза помош и […]

Уапсен наставник - педофил во Црна Гора, поседувал и разменувал компромитирачка содржина од малолетнички
Почетна Регион Случувања

Уапсен наставник – педофил во Црна Гора, поседувал и разменувал компромитирачка содржина од малолетнички

Утинава уапсен 40 годишен просветен работник кој работел во училиште во Апатина, Црна Гора. Против наставникот постојат сомнежи дека извршил неколку кривични дела и тоа  прикажување, прибирање и поседување на порнографски материјал во кои биле вклучени и малолетни лица. Целосното име и презиме не се откирени поради текот на истрагата, познати се иницијалите а С.М. ќе […]

Безживотно тело пронајдено во водите покрај хотел "Палас" во Дубровник
Почетна Регион Случувања

Безживотно тело пронајдено во водите покрај хотел “Палас” во Дубровник

Од страна на жителите на Дубровник, во петокот било забележано женско тело како плута низ морето покрај хотелот „Палас“. Се работи за 28 годишна девојка за која се уште не се знае идентитетот. За жал, при пристигнување на екипата на Итна помош можело да се констатира само смрт. Нејзиното безживотно тело надлежните го пренеле на […]

Уапсени тројца осомничени за тројното убиство во Белград, три тела пронајдени во јама
Почетна Регион Случувања

Уапсени тројца осомничени за тројното убиство во Белград, три тела пронајдени во јама

Три лица се уапсени поради помагање во тројното убиство во Сурчин за кое осомничен е 25 годишниот Драгослав Јовановиќ. Уапсени се 31 годишниот М.С. поради сомнение дека извршил кривично дело убиство во сооучество, 22 годишниот Л.Д. убиство со помагање и Н.Ќ. кој се сомничи за кривично дело помош на сторителите после извршеното кривично дело, соопштило […]

Хорор во соседството: Мајката и ги пресекла вените на својата 3 годишна ќерка, по што ја фрлила од 4ти кат
Почетна Регион Случувања

Хорор во соседството: Мајката и ги пресекла вените на својата 3 годишна ќерка, по што ја фрлила од 4ти кат

36 годишната Мајка Д.Р. и 3 годишното девојче Т.Р. се настраданите утрово во Белград, на улицата Исмет Мујезиновиќ. Според првичните и неофицијални информации, избувнал пожар околу 8:20 наутро а има сомнение и кон мајката дека прво и ги пресекла вените не 3 годишната ќеркичка па затоа ја фрлила од четвртиот кат, а потоа се фрлила […]

Летаат шишиња и камења, нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама
Почетна Регион Случувања

Летаат шишиња и камења, нападнато возилото на албанскиот премиер Еди Рама

Нападнато е возилото на албанскиот премиер Еди Рама, од стран на група луѓе кои се обидоа да го блокираат патот Елбасан – Либражд во источна Албанија.  Кон возилото е фрлано со шишиња, камења и други тврди предмети, по кратко време интевенираа полициските екипи и уапсија 7 лица од протестантите. https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=n7-DOgmnuig