Приведен охриѓанец, се обидел да изврши обљуба врз девојка
Македонија Почетна Случувања

19 годишна тинејџерка од Тетово неколку пати силувана од страна на две лица

19 годишна тинејџерка, жител на тетовско село, вчера пријавила дека во периодот од месец јуни до месец август оваа година, во неколку наврати и била извршена обљуба, соопшти Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово.

Според пријавата од тинејџерката, додека престојувала во изнајмен стан во подрачјето на Тетово, врз неа неколку пати била извршена обљуба од страна на 58 годишниот М.М. од тетовско Новаке и од уште едно непознато лице. Станот во кој се изврешни делата е обезбеден од страна на сега пријавениот М.М.

Од МВР додаваат дека М.М. е веднаш пронајден и се работи на рачистување на случајот.