Пронајдено е мртво бебето на 19-годишната струмичанка која сама се породи
Македонија Почетна Случувања

Автомобил удри во дедо во Свети Николе

loading...
loading...

На 07.03.2019 година во 14:45 часот било пријавено дека во Свети Николе на улицата “Младинска“ патничко моторно возило “Опел“ со светиниколски таблици управувано од С.П.(43) од с.Милино удрил во пешакот Д.М.(81) од Свети Николе.

Д.М. се здобил со тешки телесни повреди и веднаш бил пренесен во Клиничката болница во Штип.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Свети Николе и се работи на целосно расчистување на случајот.

loading...