МВР со детали за престрелката во скопско, позната и причината
Македонија Почетна Случувања

Филмска драма во познат локал во Скопје, неколку лица извадиле пиштоли и почнале да пукаат

Вистинска драма се случувало пред позната кафетерија во Скопје.

Како што информираат од МВР, на 10.07.2019 година во 22:35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија која се наоѓала на ул.„Македонско Косовска Бригада“ во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми. Повредени лица нема, а исто така нема ни материјална штета.

Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.