Несреќа во Кавадарци, тинејџер со автомобил удрил во малолетно девојче
Македонија Почетна Случувања

Гостиварчанец удрил во пешак, жената со тешки повреди пренесна во болница

На 16.06.2019 година во 22.30 часот на улица „ЈНА“ во Гостивар, патничко возило „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од страна на Љ.С.(51) од Гостивар, удрило во 65 годишната Н.Н. исто така од Гостивар. 

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Н.Н. и била пренесена во Медицинскиот центар во Гостивар за укажување на лекарска помош. 

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.