Полицаец каков што секој криминалец би посакал: Погледнете го легендарното бегство од полициска станица
Забава Занимливости Почетна

Полицаец каков што секој криминалец би посакал: Погледнете го легендарното бегство од полициска станица

Криминалците се молат да дојдат кај вакви полицајци. На полицаецот не му текна дека иако криминалецот има лисици лисици на рацете, сепак може да скока и да трча брзо. Осомничениот како ништо да не било, си го отвори прозорецот и скокна, после 14 минути полицаецот примети дека притворениот е избеган.

Адам и Лиза, ловците на богатство, го открија најголемото богатство во нивниот живот, кратко потоа го пријавија (Фото)
Забава Занимливости Почетна

Адам и Лиза, ловците на богатство, го открија најголемото богатство во нивниот живот, кратко потоа го пријавија (Фото)

Ловците на богатство, Адам и Лиза од Велика Британија, открија огромно богатство од сребрени монети кои се проценува дека датираат уште од 11 век. Целиот свој живот, Адам и Лиза го поминале во барање на вредни стари работи, па сега среќата им се насмевна. Кога го откриле богатството, не им било верно дека то е […]

Крату, кучето со лошо минато: Mожеби падна на испитот за агилност, но ги насмеа сите
Забава Занимливости Почетна

Крату, кучето со лошо минато: Mожеби падна на испитот за агилност, но ги насмеа сите

Крату е куче кое беше чувано од лошо сопственост и беше доста злоупотребено. За негова среќа, беше спасено од Вуд Грин и наскоро најде нов дом и сопственици кои го заслужуваат. Таа го однесе на изложба на спасени кучиња и одлучи да го пријави на натпреварот за агилност. Сигурно очекувате Крату да помине совршено низ […]

Егзотичното патување со крузер тргна во погрешен правец (Видео)
Забава Занимливости Почетна

Егзотичното патување со крузер тргна во погрешен правец (Видео)

Кога размислувате за големите крузери и патувате со нив, размислувате за огромен луксузен брод, тивко море, сонце и одмор. Во текот на денот, сигурно ќе потрошите многу време на палубата во близина на голем базен уживајќи во сонцето. Често овие бродови застануваат на тропските пристаништа, па патниците поминуваат малку време за да ја пробаат локалната […]

Професионален велосипедист објави фотографија од неговте нозе после успешно завршен маратон
Забава Занимливости Почетна

Професионален велосипедист објави фотографија од неговте нозе после успешно завршен маратон

Др. Бредли Ланиконис од Универзитетот во Квинсленд објасни дека вените се толку отечени поради големото количество крв што циркулира низ нив. Велосипедистот Хоакин Хозеин ги покажа последиците од трката во Торисон со шокантна фотографија што ја објави на Инстаграм. – Подготвен за војна – напишал 33 годишниот Шпанец над сликата. View this post on Instagram […]

Патите од алергија? Еве кои работи треба да ги знаете за послесно пребродување
Здравје и убавина Магазин Почетна

Патите од алергија? Еве кои работи треба да ги знаете за послесно пребродување

Дали можеби забележавте дека за време на сезонската алергија имате помалку енергија? Тоа е несакан ефект на поленска треска, која можеби не ви ни паднала на памет. Кивањето, кашлањето, затнат нос или течење на носот, чешање на очите, грлото, носот, ушите, болката на слепоочниците, главоболка, болка во ушите и замор се само дел од низата […]

Љубител сте на кафе? Погледнете како една доза кафе влијае на вашиот организам
Здравје и убавина Магазин Почетна

Љубител сте на кафе? Погледнете како една доза кафе влијае на вашиот организам

Кафето кај некого помага при будење, некому му дава енергија за сите обврски кои требат да се завршат, но исто така има и некои неочекувани работи на кои кафето влијае на вашиот стомак и варењето на храната. Несакани ефекти кои се забележуваат после пиње на кафе зависат од тоа колку е  чувствителен вашиот огранизам”, вели […]

Мексиканците почнаа да купуваат лажни телефони кои им ги даваат на разбојниците при грабеж
Забава Занимливости Почетна

Мексиканците почнаа да купуваат лажни телефони кои им ги даваат на разбојниците при грабеж

Вооружените грабежи се толку чести во градските автобуси во Мексико што патниците почнаа да купуваат лажни мобилни телефони како решение. Имено, кога разбојниците ќе вперат пиштол во патниците, тие им ги даваат лажните мобилни телефони и се спасуваат од нив. Лажните утеди може да се најдат насекадем и чинат околу 15 долари, имаат екран и […]