Крај на трка каков што до сега не сте виделе
Забава Занимливости Почетна

Крај на трка што го насмеа целиот свет

Американскиот атлетичар Инфинити Такер ја насмеа публиката!

Такер прв ја завршил трката на 400 метри со пречки на колеџ првенството во Арканзас. Тој го доби првото место благодарение на неговата тактика која ги насмеа сите.

Такер во последните секунди од трката беше речиси изедначен со неговиот ривал Роберт Грант па пред самиот крај одлучи да се фрли кон целта и да го заземе првото место.

Погледнете: