МВР со детали за починатото лица во Кичево, починатиот настрадал од насилна смрт
Македонија Почетна Случувања

МВР со детали за тешката сообраќајна несреќа кај Идризово, телото на починатиот предадено на обдукција

На 14.08.2019 година во 18,45 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во с.Дрма, поточно на регионален пат помеѓу с.Идризово и с.Петровец Д.Т.(36) од с.Ржаничино-скопско управувајќи товарно моторно возило влекач „ДАФ“ со скопски регистарски ознаки излетал од коловозот. 

На местото на настанот починал возачот. Извршен бил увид од увидна екипа на СВР-Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.