Паник во белград: Вработен во обезбедување пријавил дека на паркингот во познат трговски центар има бомба на која бројчаникот одбројува
Почетна Регион Случувања

Паника во Белград: Вработен во обезбедување пријавил дека на паркингот во познат трговски центар има бомба на која бројчаникот одбројува

loading...
loading...

Како што соопштуваат тамошните медиуми, еден од припадниците на обезбедување во трговски центар, кој се наоѓа во центарот на Белград, утрово пријавил во полициски станица дека се сомнева оти на паркингот се наоѓа бомба на кој и истекува времето.

Од страна на полицијата веднаш на местото била испратена специјална единица за деактивирање на експлозивни направи, но српското Министерство за внатрешни работи засега нема соопштено повеќе детали.

Пријавата била поради тоа што вработениот од обезбедувањето слушнал чудни отчувуања под еден од паркираните автомобили во трговскиот центар кои наликувале на одбројување на бомба.

loading...