Позитив на денот: Група кенгури му се радуваат на штотуку паднатиот снег во Австралија
Забава Занимливости Почетна

Позитив на денот: Група кенгури му се радуваат на штотуку паднатиот снег во Австралија

Додека кај нас дневните температури се движат околу 40 степени целзиусови, многу подалеку од нас некој се радува на штотуку паднатиот снег.

Според видеото кое се прошири низ социјалните мрежи, кенгурите во Австралија уживаат во снегот кој не престанува да паѓа.

Видеото е снимено од извесен Стивен Гренфил кој додека се возел со автомобил бил изненаден од разиграните кенгури.