Црна недела во Македонија: Починаа четири лица, едно од нив малолетно
Македонија Почетна Случувања

Пронајден кокаин кај девојка во Скопје

“На 30.05.2019 година околу 03.00 часот во угостителски објект, во кој била спроведена акциска контрола, покрај автопатот Гостивар-Тетово, во непосредна близина на Неготинска клучка, полициски службеници  ја лишиле од слобода 29 годишната Р.Е. од Скопје. МВР денеска соопшти дека при претресот, кај неа бил пронајден кокаин, поради што била задржана во Полициската станица Гостивар.” – стои во дневниот билтен на МВР.

По целосното документирање на случајот, против Р.Е. ќе биде поднесен соодветен пријава.