Полицијата приведе машко лице од Грчец, пукал со огнено оружје на свадба
Македонија Почетна Случувања

Пукањето за веселби продолжува: Арачиновец повреден од залутан куршум

На 12.08.2019 во СВР Скопје 21 годишниот В.С. од селото Арачиново, Скопје, пријавил дека истиот ден околу 21,30 часот во двор од залутан проектил од огнено оружје му била нанесена телесна повреда на 47 годишниот З.С.. 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.