Семејна драма: Татко си го прободел синот со нож
Македонија Почетна Случувања

Семејна драма во Скопје: Жена го избодела својот маж па завршила на психијатрија

На 14.08.2019 во 17,50 часот во СВР Скопје, на улица „Христо Татарчев“ била приведена 43 годишната В.К. од Скопје поради тоа што при семејна расправија со нож му нанела убодна рана на нејзиниот 43 годишен сопруг М.К. од Скопје.

Од лекар на М.К. му биле констатирани телесни повреди. В.К. е обезбедена и пренесена во психијатриска болница.

Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.