Малолетник паднал од тераса во Гостивар
Македонија Почетна Случувања

Скопјанец менувал греач на шпорет и завршил фатално

“На 25.05.2019 година во 12:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „5“ во селото Визбегово, 42 годишниот Д.П. при обид да смени греач на електричен шпорет во кујна, починал од струен удар.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.” – стои во дневниот билтен на МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.