Пронајден мртов гермнаец во село кај демир капија
Македонија Почетна Случувања

Скопјанец пронајден мртов во својот стан, телото предадено за обдукција

На 14.08.2019 во 20,07 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на улицата „Драчевска“ во домот пронајден бил починат без траги на насилство 43 годишниот Т.Ѓ. од Скопје, кој имал здравствени проблеми. 

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.