Скопјанка доживеала хорор, додека спиела, влегол непознат маж и се обидел да ја силува
Македонија Почетна Случувања

Скопјанка доживеала хорор, додека спиела, влегол непознат маж и се обидел да ја силува

На 12.09.2019 во 01.25 часот во СВР Скопје, 41-годишна жена од Скопје пријавила дека околу 00.50 часот, додека спиела во домот на ул.„Киро Фетак“ во Скопје, непознато лице се обидело да изврши обљуба, но не успеало. 

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и расчистување на случајот.