Славниот актер се спремал за венчавка а ненадејно починал
Забава Почетна Филмотека

Славниот актер се спремал за венчавка а ненадејно починал

loading...
loading...
Добро познатиот холивудски актер Лук Пери, кој остана запаметен по улогата во серијата „Беверли Хилс“, почина  на 4ти март на 53 години. Последица за смртта е мозочен удар, а зад себе остави ќерка и син.
 
Пери исто така имал и вереница Венди Медисон Бауер со која бил во врска повеќе од 10 години. Како што пишуваат холивудските медиуми, Лук и Венди ја планирале својата венчавка во Лос Анџелес и вече почнале да ги испраќаат поканите за веселбата.
 
– Сакам да изразам благодарност на сите кои ми пружија љубов и поддршка. Неброените приказни за дарежливоста и добрината на Лук ми беа голема утеха во овој тежок момент. Изминатите 11 ипол години со Лук беа најсреќните во мојот живот и јас сум благодарна што го имав тоа време поминато со него. Исто така, сакам да им се заблагодарам на неговите деца, семејството и пријателите на љубовта и поддршката. Најдовме утеха едни во други и во знањењето дека нашите животи беа исполнети со неверојатен човек. Многу ќе ни недостасува, гласеше пораката на вереницата на Пери која е објавена во медиумите по неговата смрт.
 
Лук оставил и тестамент во кој целото свое наследство им го оставил на своите деца, додека на вереницата не и оставил ништо.
loading...