На "Партизанска" со моторцикл удрил во 83 годишна старица и избегал
Македонија Почетна Случувања

Со автомобил удрил во малолетничка и избегал

Малолетничка удрена од патнички возило со кое управувало непознат возач.

Како што информираат од страна на МВР, на 12.07.2019 во 14 ч. во Скопје на крстосницата од ул.„Горно Лисиче“ и ул.„Горноврановска“, се случила сообраќајна незгода во која засега непознато патничко моторно возило удрило во велосипед „Династи“, управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото. 

Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка телесна повреда.

Се работи на расчистување на случајот.