Kamerite na Evorvozijata ulovija neočekuvan moment, zabeležan voditelot kako se baknuva so negoviot parnter
Почетна Свет Случувања

Камерите на Евровизија уловија неочекуван момент, забележан водителот како се бакнува со неговиот парнтер

Камерите забележааа неочекуван момент во бекстејџ, забележан е еден од водителите како се бакнува со неговиот партнер. Имено се работи за водителот на Евровизијата, Аси Азар од Израел кој јавно ја прикажува својата врска со неговиот партнер Алберт Ескол. Алберт е забележан како за време на Евровизијата постојано го фотографирал и следел својот парнер и […]

И твитерџиите не останаа рамнодушни, ги издвоивме најдобрите твитови
Забава Занимливости Почетна

И твитерџиите не останаа рамнодушни, ги издвоивме најдобрите твитови

И твитерџиите од Македонија не останаа рамнодушни на вечерашната “Евровизија”. Ги издвоивме дел од најдобрите твитови вечерва, погледнете: Наредна година мора да ги пратиме Некст Тајм да излезат со коњи на сцена.#Евровизија — ɴᴀᴍᴇ ᴄᴀɴɴᴏᴛ ʙᴇ ʙʟᴀɴᴋ (@rmfcmk) May 16, 2019 Замислете да победиме на #Евровизија, па ко ќе им го извадиме Драган Вучич како […]

Голем број овации после настапот на Тамара, очекуваме добар пласман бидејќи е заслужен
Почетна Свет Случувања

(Видео) Моќна изведба на Тамара, настап каков до сега немала нашата држава

Тамара и денес го оправда нејзиното присуство на “Евровизија” и „Proud“ доби моќна изведба. По стартот на Тамара можеше да се слушнат само овации и аплаус од присутнинте. Многу ќе се сложат дека оваа година имаме најдобар настап на Евровизија и имаме шанси за најдобро место. Погледнете и уживајте:

Голем број овации после настапот на Тамара, очекуваме добар пласман бидејќи е заслужен
Почетна Свет Случувања

Голем број овации после настапот на Тамара, очекуваме добар пласман бидејќи е заслужен

Голем број овации од сите страни после настапот на Тамара. Оваа година нашата претставнична не претстави во најдобро можно светло. Инзвонреден вокал, одлична нумер и искусен тим се заслужни за вечерашниот настап. Очекуваме добар пласман бидејќи тоа и го заслужуваме, секоја чест, Тамара! Погледнете и уживајте:

Излезе официјлната верзија на песна со која Тамара Тодевска ќе не претставува оваа година на Евровизија
Македонија Почетна Случувања

Излезе официјалната верзија на песната со која Тамара Тодевска ќе не претставува оваа година на Евровизија

loading… loading… Оваа година на Евровизија нашата земја ќе ја претставува добро познатата Тамара Тодевска. Денес излезе и официјалниот спот на песната со која ќе бидеме претставени. Евровизијата се организира 64 пати по ред до сега и оваа година е домаќин победникот од 2018, Ирска. Манифестацијата ќе се одржува на 14.05 и 16.05 а финалето […]