Огромна горила им го попречува патот на група туристи, на крај се изненадија
Забава Занимливости Почетна

Огромна горила им го попречува патот на група туристи, на крај се изненадија

Гордон Бучанан, фотограф на животински свет, никогаш не очекувал да снима нешто ретко како ова. Имено, тој бил работно ангажиран во Конго за да сними документарец за БиБиСи.  Бучанан и неговата екипа биле спремни како и вообичаено, но нешто необично им го привлекло вниманието. Голема горила излегува од грмушките покрај патот и ги набљудувала камионите […]

Фејсбук со нови промени: Доаѓа долго очекуваниот "темен мод" на апликацијата
Почетна Технологија

Фејсбук со нови промени: Доаѓа долго очекуваниот “темен мод” на апликацијата

Најбројната социјална мрежа во светот со ново изненадување за своите корисници. Имено, се работи за нов дизајн на андроид апликацијата кој ќе биде во темен мод. Познатата блогерка Џејн Манчун Вонг открива нови делови кои што се преуредени за да биде оставена можност за воведување на долго очекуваната темна позадина. Едно што е сигурно е […]

Забава Занимливости Почетна

(Видео) 83 годишен дедо им приреди изненадување на вооружените разбојници

Денис Оконор е 83 годишен дедо кој изгледа мило и немоќно, но тој за крадците спреми вистинско изненадување. Имено, во една обложувалница во Ирска, каде е присутен и овој дедо влегуваат тројца вооружени разбојници, кои се надеваат дека ќе ја ограбат. Погледнете како старецот ја реши целата ситуација:

Пингвини и фламинга доаѓаат во Зоолошката градина во Скопје
Забава Занимливости Почетна

ЗОО Скопје со изненадување: За брзо ни доаѓаат фламингата и пингвините

На посетителите на ЗОО Скопје им се најавува нова атракција. За кратко време ни доаѓаат фламингата и егзотичните птици, пингвини. Според објавата на ЗОО Скопје, познато е како ќе изгледаат и нивните живеалишта. До октомври треба да пристигнат фламингата, додека пак до пролет ќе им се придружат и пингвините.

Доаѓа нов ѕвер од Фолксваген а ќе биде наследник на веќе докажаниот Голф Р400
Автомобилизам Почетна

Доаѓа нов ѕвер од Фолксваген а ќе биде наследник на веќе докажаниот Голф Р400

loading… loading… Германскиот добро познат автомобилски гигант Фолксваген веќе на големо ја актуелизира идејата за изработка на модел на Супер-Голф, кој ќе биде еден од најмоќните во историјата на овој автомобилски бренд. Супер-голфот ќе се прави на новата генерација на Голф, што значи дека овој модел би се викал Golf R Plus. Се уште информацијата […]

Додекта тренираа голф им се појави неочекуван гладен гостин од 1.000 килограми
Забава Занимливости Почетна

Додека тренираа голф им се појави неочекуван гладен гостин од 1.000 килограми

Слично како кај нас само што не е улично куче или маче туку огромен и гладен крокодил. Видеото е снимено на еден од терените за голф во Џорџија, додека група спортисти тренираат И на нив наидува огромен крокодил кој најверојатно бара храна. На видеото се слуша коментарот на еден од спортистите како кажува дека никогаш […]

Пријателство кое никогаш нема да поверувате дека постои
Забава Занимливости Почетна

Блиска средба помеѓу мало кученце и моќен јагуар, реакцијата ќе ве изненади

Дали некогаш сте виделе пријателство кое никогаш не сте поверувале дека постои, замислете пријателство помеѓу два типа на животни кои се тотално спротивни карактери и не се сакаат многу многу? Во видеото јасно се гледа блиско пријателство помеѓу јагуар и куче. Најдобриот дел е тоа што навистина им одговара необичното пријателството па тие навистина се […]