Ја удрил со автомобил па побегнал, баба на возраст од 80 години тешко повредена во Скопје
Почетна

Ја удрил со автомобил па побегнал, 80 годишна баба тешко повредена во Скопје

На 27.08.2019 во 19:30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „Франк Харкорт Манинг“ и улицата „Козјак“ во Скопје патничко моторно возило управувано од страна на непознато лице удрило во пешакот П.Ј. на 80 годишна возраст од Скопје и го напуштило местото на настанот. П.Ј. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена […]

Ја удрил со автомобил па побегнал, баба на возраст од 80 години тешко повредена во Скопје
Македонија Почетна Случувања

Прегазен пешак во Скопје, итно префрлен во Мајка Тереза

На 26.07.2019 во 15:10 часот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од ул.„Ѓорѓе Андреевиќ Кун“ и ул.„Горно Лисиче“ во сообраќајна незгода бил повреден  76 годишниот И.Д. од Скопје, кој се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во комплекс клиники Мајка Тереза, каде му била укажана лекарска помош. За настанот известен е јавен […]

Прегазен пешак во Скопје, итно префрлен во Мајка Тереза
Македонија Почетна Случувања

Автомобил удрил во 31 годишна жена додека пешачела

Автомобил удрил во 31 годишна жена во Пробиштип додека пешачела. Како што информираат од МВР, на 25.06.2019 година во 06:50 часот на улица „Тодор Александров“ во Пробиштип, патничко возило „Опел Корса“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(28) од с.Стрмош, пробиштипско, удрило во пешакот С.С.(31) од Пробиштип. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила […]

Несреќа во Кавадарци, тинејџер со автомобил удрил во малолетно девојче
Македонија Почетна Случувања

Гостиварчанец удрил во пешак, жената со тешки повреди пренесна во болница

На 16.06.2019 година во 22.30 часот на улица „ЈНА“ во Гостивар, патничко возило „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од страна на Љ.С.(51) од Гостивар, удрило во 65 годишната Н.Н. исто така од Гостивар. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Н.Н. и била пренесена во Медицинскиот центар во Гостивар за укажување на […]

Црна недела во Македонија: Починаа четири лица, едно од нив малолетно
Македонија Почетна Случувања

82 годишен дедо тешко повреден, автомобил удри во него додека пешачел

“Во СВР Скопје вчера во 16:25 часот било пријавено дека на булеварот „АСНОМ“ патничко моторно возило марка  „Хјундаи Акцент“ со скопски регистарски ознаки управувано од страна на З.С. (22) од Скопје удрило во пешак Н.Д. на возраст од 82 години исто така од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот и бил […]

Црна недела во Македонија: Починаа четири лица, едно од нив малолетно
Македонија Почетна Случувања

18 годишник со “Ауди” удрил и тешко повредил 20 годишна девојка

“Во село Пепелиште, Неготино, патничко моторно возило „Ауди“, управувано од страна на 18 годишниот К.Д. од село Пепелиште, вчера во 23.20 часот, удрило во 20 годишната С.А. исто така од село Пепелиште. Притоа, С.А. се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итната медицинска помош била пренесена во Здраствениот дом во Кавадарци.” – […]

Малолетник паднал од тераса во Гостивар
Македонија Почетна Случувања

Пешак настрада во сообраќајна несреќа, веднаш пренесен во клиничкиот центар

“Во 21.40 часот на локалниот пат во селото Слупчане, општина Липково, патничко моторно возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од страна на 56 годишниот Ќ.Р. од селото Ваксинце, удрило во пешак. Во несреќата настрадал 51 годишниот М.И. од селото Слупчане,  М.И. се здобил со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош […]

Прегазен пешак на влез во Скопје
Македонија Почетна Случувања

Прегазен пешак на влез во Скопје

Прегазен пешак утрово на булеварот Александар Македонски, на влезот на Скопје. Во моментот на тој дел од булеварот имаше застој и огромна колона на возила во правец кон Скопје. Првичните информации се дека сообраќајката се случила утрово во 9.30 часот кога патничко моторно возило марка „мерцедес“ удрило во пешак.  Веднаш на лице место пристигнале полицики и […]