Тешка сообраќајка во Скопје, мотоциклист хоспитализиран со тешки повреди
Македонија Почетна Случувања

Тешка сообраќајка во Скопје, мотоциклист хоспитализиран со тешки повреди

На 12.09.2019 во 18.50 часот на ул.„Московска“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „пежо 206“ со скопски регистарски ознаки, управувано од страна на М.Б.(49) од Скопје и мотоцикл „сузуки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од страна на П.С.(46) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен […]

Тешка сообраќајка во близина на Кичево, повредени пет лица
Македонија Почетна Случувања

Тешка сообраќајка во близина на Кичево, повредени пет лица

На 03.09.2019 во 21.00 часот на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од страна на М.С.(62) од с.Манастирско Доленци, кичевско и патничко моторно возило „фолксваген туарег“ со италијански национални ознаки, управувано од страна на Ф.Џ.(26) од с.Прегово, прилепско. М.С се […]

Трагедија: 35 годишен Македонец загина во тешка сообраќајка во Полска
Македонија Почетна Случувања

Трагедија: 35 годишен Македонец загина во тешка сообраќајка во Полска

Трагедија ја потресе Македонија. 35 годишнен Македонец вчера го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи околу 16 часот во близина на Пјотркув, Полска. До несреќата дошло при судир на два товарни камиони, при што македонскиот возач останал заглавен во згмечената кабината од камионот. По пријавата на несреќата, веднаш пристигнале екипи на Брза помош, […]

Тешка сообраќајка во Скопје, мотоциклист хоспитализиран со тешки повреди
Македонија Почетна Случувања

Малолетник тешко повреден во сообраќајка во Охрид

На 02.09.2019 во 15.30 часот на ул.„Питу Гули“ во Охрид се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од страна на 71 годишниот П.Т. од Охрид и мопед „априлија“ со охридски регистарски ознаки, управуван од страна на 17 годишник од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил […]

Млада скопјанка тешко повредена, со возило излетала од патниот правец Кавадарци - Неготино
Македонија Почетна Случувања

Тешка сообраќајка во близина на Демир Хисар, две лица хоспитализирани

На 30.08.2019 во 19.55 часот на местото викано „Прибилечки кривини“, атар на с.Прибилци, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „југо“ со битолски регистарски ознаки, управувано од страна на М.Ј.(53) од с.Сладуево и патничко моторно возило „мерцедес“, со битолски регистарски ознаки, управувано од страна на П.Ј.(41) од с.Вирово – Демир Хисар. Во незгодата со […]

Тешка сообраќајка во близина на Кичево, повредени пет лица
Македонија Почетна Случувања

Тешка сообраќајка во битолско, 4 лица повредени од кои 2 потешко

На 28.08.2019 во 17,25 часот било пријавено дека на патот Битола–Драгош кај с. Породин се случила сообраќајна негода помеѓу патничко моторно возило „форд ескорд“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Р.К.(27) од с. Крклино-битолско и патничко моторно возило “мерцедес“ со битолски регистарски ознаки ,управувано од Ш.С.(44) од с.Кишава-битолско. Во незгодата со тешки телесни повреди се […]

Трагедија го потресе Скопје: Скопјанец почина во тешка сообраќајка кај Автокоманда
Македонија Почетна Случувања

Трагедија го потресе Скопје: Скопјанец почина во тешка сообраќајка кај Автокоманда

На 28.08.2019 во 03,48 часот било пријавено дека на булеварот „Александар Македонски“ во близина на клучка „Дијамант“ патничко моторно возило „алфа 147“ со скопски регистарски ознаки, управувано од страна на Ф.Б. (22) од Скопје излетало од коловозот и удрило во дрво. Во незгодата сопатникот Д.П.(38) од Скопје, починал на местото на настанот. Возачот Ф.Б. се […]

Трагедија во Македонски Брод: Починал при транспорт во болница
Македонија Почетна Случувања

Трагедија во Македонски Брод: Починал при транспорт во болница

На 27.08.2019 во 18,10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Македонски Брод – с.Самоков, пред влезот за с.Ковче 46 годишниот В.З. од с.Растеш-Македонски Брод, управувајќи патничко моторно возило „голф“ со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. По незгодата возачот бил пренесен во Јавната здравствена установа – Македонски Брод, а оттаму во […]