Воз со 10 вагони изета од шини помеѓу Куманово и Романовце
Македонија Почетна Случувања

Воз со 10 вагони изета од шини помеѓу Куманово и Романовце

Товарен воз со 10 вагони излета од патот урово околу 1.50 часот. За среќа повредени нема, но е причинета голема материјална штета. Сите вагони се излетани од шините. На 02.07.2019 година во 01.50 часот било пријавено дека помеѓу железничката станица Куманово и железничката станица Романовце, во близина на патниот премин кај с.Черкези, неколку вагони од […]

Монструм врзал куче за шини со цел да биде прегазено, но судбина си е судбина...
Почетна Свет Случувања

Монструм врзал куче за шини со цел да биде прегазено, но судбина си е судбина…

Насислството врз немоќните животни станува секојдневние. Монструм врзал куче за шините со цел возот да го прегази. Целата ситуација е снимена на пругите во Чиле, за среќа машиновозачот го забележал немоќното и уплашено животно и застанал и му помогнал. https://www.youtube.com/watch?v=JUFlpcwcXds

За неколку секунди спречена несреќа, маж со оштетен вид падна на шините додека се слушаше звукот на возот кој наидува
Почетна Свет Случувања

За неколку секунди спречена несреќа, маж со оштетен вид падна на шините додека се слушаше звукот на возот кој наидува

loading… loading… Маж кој има оштетен вид случајно падна на шините кои се наоѓаат на метро станица во Вашингтон и тоа се случи во моментот кога наидуваше метрото. Брендон Кули беше еден од присутните кој без ниту малку размислување веднаш потрчал да му помогне на човекот. Кога се виде сериозноста на ситуацијата и други луѓе […]

Воз кој сообраќал од кичево до скопје излетал од патот
Македонија Почетна Случувања

Возот кој сообраќал Кичево – Скопје утрово удрил во карпа и излетал од шините

Патничкиот воз кој сообраќал на линија Кичево-Скопје утринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата Лакавица и Падалишта гостиварско. Повредени нема, но има прилично материјална штета и сообраќајот на тој дел од пругата е привремено прекинат. Во полициската станица Гостивар утрово, во 6:45 било пријавено дека патничкиот воз кој тргнал од Кичево удрил […]