Полицијата трага по 26 годишен скопјанец
Македонија Почетна Случувања

Татко моли за помош: Исчезна малолетно девојче

На 12.09.2019 околу 12.30 часот во Полициската станица Чаир, 39 годишниот С.С. од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата малолетна, 17 годишна ќерка. 

Според пријавеното, таа и претходно во повеќе наврати го напуштала домот. 

Од МВР најавуваат превземање на мерки со цел пронаоѓање на лицето.