После физички пресметка, избоден српски познат пејач и хармоникаш
Македонија Почетна Случувања

Тетовчанец прво избодел момче па физички нападнал полициски службеник

Синоќа околу 22 часот во Тетово, полициски службеници го привеле 31 годишниот Е.А. од Тетово поради тоа што околу 20 часот на ул. „Кавкаска“, по претходна расправија, Е.А. со остар предмет му нанел повреди на 28 годишниот Р.А. од Тетово.

Р.А. веднап бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза “ во Скопје за укажување на помош.

При приведувањето, Е.А. дал отпор и физички нападнал полициски службеник. Е.А. е задржан во полициска станица за понатамошна постапка.