Тетовчанец заработи кривична пријава, објавувал компромитирачки фотографии од неговата девојка
Македонија Почетна Случувања

Тетовчанец заработи кривична пријава, објавувал компромитирачки фотографии од неговата девојка

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 23 годишниот И.Ј. од с.Шипковица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. 

Имено, пријавениот во текот на јули 2019, на социјалните мрежи „Facebook“ и „Instagram“, од негови профили објавил заеднички компромитирачки фотографии со девојка од тетовско село, со која претходно бил во љубовна врска.