Трагедија: Петнаесетгодишно момче се одави во водите на Пчиња
Македонија Почетна Случувања

Трагедија: Петнаесетгодишно момче се удави во водите на Пчиња

На 18.08.2019 во 16,40 часот било пријавено дека во с.Шупљи камен-кумановско, 15 годишник од с.Љубодраг, влегол во вода од ископ на сепарација на реката Пчиња и починал. 

Од страна на полициски службеници и граѓани телото било пронајдено и извадено. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство. 

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на семејството.