Уличните убиства продолжуваат во Македонија, попладнево уште едно лице убиено, пукано е од возило во движење
Македонија Почетна Случувања

Уличните убиства продолжуваат во Македонија, попладнево уште едно лице убиено, пукано е од возило во движење

Во пукотниците кои денес попладнево се случиле во скопското село Рашче, едно лице е брутално убиено.

Неофицијално, според коментарите низ социјалните мрежи, во лицето е пукано од џип во движење кој бил со бугарски регистерски таблички.

Од МВР се уште нема официјална информации за овој случај, нивниот прес се очекува во текот на денот.