(Видео) Гори познатата катедрала "Нотр Дам" во Париз
Почетна Свет Случувања

(Видео) Гори познатата катедрала “Нотр Дам” во Париз

loading...
loading...

Избувна огромен пожар во катедралата во Париз која сите ја знаеме „Нотр Дам“ или „Богородичната црква“, известуваат тамошните медиуми. 

На социјалните мрежи се проширија и видео записи и фотографии од пожарот.

Како изгувнал пожарот се уште не е познато, исто така не се знае дали има настрадани во несреќата. Голем број противпожарните екипи се обидуваат да го изгаснат пожарот и да ја намалат штетата од катедралата.

loading...