Видео од тешката собраќајка во Гњилан: Камион влета во паркирани автомобили и случајни минувачи
Почетна Регион Случувања

Видео од тешката собраќајка во Гњилан: Камион влета во паркирани автомобили и случајни минувачи

loading...
loading...

“Можам да потврдам дека едно лице почина од последиците од несреќата, 20 лица се пријавени како тешко повредени” – портпаролот на косовската полиција во Гљилан 

Најмалку едно лице загина, а околу 20 се повредени во центарот на Гњилан, кога камионот влета во масата луѓе кои биле случајни минувачи, објавија приштинските медиуми.

Според првичните резултати, до несреќата дошло поради не исправно возило и откажување на сопирачките на камионот по што со голема брзина влетал во паркираните автомобили и случајните минувачи.

loading...