Несреќа во Скопје, жена прегазена на ул."Перо Наков"
Македонија Почетна Случувања

Жена прегазена во Штип

На 12.09.2019 во 10.45 часот на крстосница од улиците „Партизанска“ и „Ванчо Китанов“ во Штип, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со штипски регистарски ознаки, управувано од страна на Е.П.(19) од с.Таринци, општина Карбинци, удрило во пешакот М.М.(59) од Штип. 

М.М. се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Штип. 

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.